“Czy jestem wystarczający?”
Poczucie bycia niewystarczającym to wewnętrzny świat wielu osób. Bycie dla kogoś innego, a nie dla siebie. To co jest we mnie to za mało. Można próbować nadrobić to poświęceniem, staraniem się, zadowalaniem innych, wizerunkiem, sukcesem. Mała jednak szansa, że to uczucie zniknie, można co najwyżej starać się go nie widzieć. A prowadzi ono do pytań:
„Na ile wartościowy czuję się w środku?”,
„Na ile warty jestem uczuć innych ludzi, ich bliskości i zaangażowania?”
“Dlaczego muszę być kimś?”
Być może trudno jest przestać się starać i poddać się, będąc tylko(wystarczająco!) sobą. Pomimo, że te uczucia wpływają na naszą teraźniejszość, codzienne decyzje i relacje, związane są one z osobistą historią. Zamrożone w ciele w postaci napięć i wstrzymanych uczuć determinują nasze samopoczucie i postawę życiową.
Podczas warsztatu poprzez ćwiczenia będziemy dotykać swoich uczuć związanych z potrzebą bycia bardziej wartościowym. Po to, aby zrozumieć siebie i leczyć to, co sprawia, że trudno być sobą, przyjąć siebie samego. Będziemy się starać zrozumieć czego potrzebuje serce – czy to męskie czy kobiece. Być może bliskości, wyrozumiałości, być może ochrony przed kolejnymi zranieniami poprzez stawianie granic, a może wyrażenia złości, smutku, żalu za bycie niewidzianym, bycie dla kogoś.
“Ćwiczenia czasem wyzwalające śmiech, czasem gniew, a nawet płacz, były dla mnie przestrzenią na to, na co nie mogłam sobie pozwolić podczas codziennej prozy życia. Jestem wdzięczna za wspaniale poprowadzone warsztaty w poczuciu bezpieczeństwa i troski. Czuję się teraz lżej i z większym luzem i spokojem podchodzę do zajęć domowych i zawodowych.”
Ewa
Warsztat prowadzony będzie w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena. Jest to metoda pracy w której ciało, umysł i uczucia są ze sobą ściśle połączone, to co dzieje się w umyśle odzwierciedla zmiany w ciele i odwrotnie. Jak pisał jej twórca „Celem terapii jest pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych oraz w wykorzystaniu potencjału życiowego tak, aby życie przynosiło więcej przyjemności i radości”.
Zajęcia zaczynają się kontraktem, czyli ustaleniem zasad pracy oraz przestrzenią na podzielenie się z jakimi uczuciami, myślami, obawami uczestnicy zaczynają zajęcia. W części praktycznej pojawią się ćwiczenia pogłębiające kontakt z ciałem, aby czuć siebie lepiej, uwolnić się od biegających myśli.
W ćwiczeniach jest miejsce na lęk, niechęć, niezdecydowanie. Stopniowo pojawią się również ćwiczenia ekspresyjne i ćwiczenia, które pomogą w kontakcie z uczuciami związanymi z tematem warsztatu. Zajęcia kończymy spokojnymi i wyciszającymi ćwiczeniami.
Jak wyglądają warsztaty Lowena można przeczytać tutaj : https://bodyself.pl/jak-wygladaja-warsztaty-lowenowskie/
PROWADZĄCY
Maciej Gierasimiuk, certyfikowany psychoterapeuta lowenowski.
W swojej praktyce prowadzę zajęcia w formie zamkniętych grup terapeutycznych, grup początkujących oraz warsztatów weekendowych w większych miastach Polski. Prowadzę również psychoterapię indywidualną w gabinecie na warszawskim Żoliborzu. Superwizuję swoją pracę, szkolę się też na superwizora w nurcie lowenowskim. Jestem członkiem Stowarzyszenia Współczesnej Analizy Bioenergetycznej. Więcej tutaj: Maciej Gierasimiuk
Asysta:
Marta Kondraciuk- Jestem psychologiem i psychoterapeutką Gestalt. Zanim podjęłam kształcenie terapeutyczne, przez wiele lat działałam w obszarze rozwoju osobistego jako organizator i uczestnik szkoleń. Interesowałam się także duchowością i próbowałam różnych form jogi i medytacji. Te doświadczenia ukształtowały mnie jako człowieka i psychoterapeutę, choć obecnie nie korzystam już aktywnie z tych form. Samorealizację odnalazłam w Gestalcie, który jest dla mnie nie tylko metodą psychoterapii, ale także stylem życia – doświadczaniem chwili obecnej, z uważnością na siebie i innych. Podobną wartość uważnego doświadczania odnajduję w Analizie Bioenergetycznej A. Lowena, którą uważam za dobrze uzupełniającą się z psychoterapią Gestalt. Na co dzień pracuję prowadząc psychoterapię indywidualną w prywatnym gabinecie w Gdańsku
Przed zapisem proszę zapoznać się z przeciwwskazaniami na spodzie strony.
KOSZT
Koszt warsztatu to 650 zł do 12 listopada, potem 730 zł
Rezerwacja miejsca następuje po zapisaniu się poniżej oraz wpłacie. Kiedy grupa jest pełna tworzymy listę rezerwową. Decyduje kolejność wpłaty.
TERMIN:
Sobota 27 listopada 11:30 – 18:30, przerwa obiadowa 1,5h w trakcie dnia
Niedziela 28 listopada 10:00 – 16:30, przerwa 30 minut w trakcie zajęć
MIEJSCE:
Studio Jogi Zofii Netter
ul. Droszyńskiego 28A
Gdańsk